ROK 2016

 

7. února 2016

Čas výjezdu: 00:28 hodin

Čas návratu: 19:30 hodin

Lokalita - Milovice ul. V Konírnách, požár budovy 3m vysoká 30m dlouhá

V počtu : 5 - Velitel: Roudnický Pavel, Strojník - Vančík Petr - ostatní - Duchoslav Jiří, Stříška Lukáš, Jarošinec ml. 

ROK 2015

3. června 2015

Čas výjezdu: 14:44 hodin

Čas návratu: 19:30 hodin

Lokalita - Benátky nad Jizerou - K Okrouhlíku

V počtu : 1+5 - Žák Jaroslav, Vojtěch Petr, Došlý Jaroslav, Pýcha Vratislav, Stříška Lukáš, Duchoslav Jiří

Na místo dojela jednotka jako druhá. Začali hašením požáru a po vyprázdění cisterny zřídili čerpací stanoviště u Jizery v Kochánkách kde setrvali do likvidace požáru. 

Hasiči po svém příjezdu zjistili, že se jedná o rozsáhlý požár louky, který se navíc rychle šířil do lesa. Byl vyhlášen III. stupeň požárního poplachu a na místo vyjely profesionální jednotky HZS SČK ze stanic Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou, Stará Boleslav a Nymburk. Posílila je podniková jednotka Čepro Mstětice a povoláno bylo také množství jednotek dobrovolných hasičů. Konkrétně tyto: Brandýs nad Labem, Káraný, Stará Lysá, Lysá nad Labem, Milovice, Sudovo Hlavno, Sojovice, Benátky nad Jizerou, Kochánky a Předměřice nad Jizerou. Celkově na místě zasahovalo 15 jednotek hasičů s 18 cisternami. V 16:32 se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Likvidace zabrala hasičům dalším několik dlouhých hodin.

ROK 2013:

1. května 2013

Stará Lysá - v 18.40 hodin zásah u záchrany osoby, která byla zavalena betonovými schody.  Dobrovolní hasiči Staré Lysé zrovna prováděli výmalbu Hasičského domu, když došlo k zavalení osoby betonovými schody při provádění výkopových prací u rodinného domu. Ani na okamžik nezaváhali a ihned zahájili vyprošťování ženy, která byla zasypána pískem a zavalena betonovými schody až do poloviny těla. Zároveň byla na místo přivolána RZS a HZS. Osobu se v krátké době podařilo vyprostit a předat do péče Rychlé záchranné služby. Následně bylo provedeno ještě odklizení zbývajícího betonu aby nedošlo k případnému dalšímu ohrožení zdraví a života.

ROK 2007:

1. května 2007

Stará Lysá - zásah u požáru rodinného domu ve Staré Lysé v nočních hodinách. Průzkumem bylo zjištěno, že se v hořícím domě nachází obyvatel domu. Velitel zásahu pan Petr Vančík, bezodkladně za pomoci dýchací techniky, provedl za naprosté tmy, zakouření a vysoké teploty prohlídku objektu a pouze hmatem objevil tělo obyvatele domu. S maximálním úsilím, v ohrožení vlastního zdraví a života, vynesl tělo obyvatele, který již byl z důvodu nadýchání zplodin hoření v bezvědomí, z hořícího domu, zajistil jeho ošetření a převoz do nemocnice.